Руслана Лыжичко и Эдуард Клим пытаются защитить интересы украинских артистов и продюсеров

Руслана Лижичко та Едуард Клім захищають інтереси українських артистів та продюсерів

 

Український шоу-бізнес об’єднався задля вдосконалення законодавства у сфері авторського права і суміжних прав

 

Руслана и Нестор ШуфричНа початку червня відбулися слухання Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України “Ефективність застосування законодавства України у сфері авторського права і суміжних прав”.

Цього разу на слухання авторського права і суміжних прав було запрошено учасників сучасного шоу-бізнесового ринку - співачку Руслану, продюсерів Юрія Нікітіна (Maмa Music), Едуарда Кліма (Lavina Music), Дмитра Костюка (гурт ВІА ГРА), Сергія Большого (співачка Олена Вінницька), Олега Долинского (Comp Music), Ігора Ліхуту, Богдана Гловацького, Дмитра Прикордонного.

В слуханнях також взяли участь представники організацій колективного управління, що збирають роялті для виконавців та продюсерів - „Українська Ліга Музичних Прав» і «Український Музичний Альянс», а також керівник Асоціації музичної індустрії України, яка тісно співпрацює з IFPI та захищає законні права та інтереси учасників музичного ринку .

Під час слухань Руслана Лижичко і Едуард Клім доводили: - Необхідно включити до робочих груп при Комітеті фахівців з шоу-бізнесу для удосконалення законодавства щодо авторського права і суміжних прав - Прийняти законопроект 3503 для посилення охорони авторського права і суміжних прав, який було розроблено представниками музичних кіл і підтримано більш ніж 70 артистами, музичними колективами і продюсерами. Артистів підтримали народні депутати різних фракцій.

Нестор Шуфрич (ПР) акцентував увагу на тому, що буде докладено максимум зусиль для того, аби законопроект 3503 був прийнятий Верховною Радою найближчим часом. Член Комітету Олеся Оробець (НУНС), аби позицію артистів було почуто, надала свій час для виступу Руслані Лижичко.

Активно підтримав артистів та продюсерів Степан Курпіль (БЮТ). Слухання ще раз підтвердили, що у питанні врегулювання сфери авторського права і суміжних прав, Комітет науки і освіти розколовся. Частина членів Комітету підтримує легальну музичну індустрію, яка намагається захистити права на результати своєї творчості. Наприклад, перший заступник Голови Комітету Дмитро Табачник (ПР) навіть запропонував об’єднати всі конструктивні пропозиції артистів власним законопроектом Однак Степан Давимука (БЮТ) та Голова Комітету Володимир Полохало (БЮТ) ще раз довели, що кошти артистів і продюсерів – це можливість , як за радянських часів, зробити керівників та секретарів творчих спілок заможними людьми.

В той час як артисти та продюсери взагалі не матимуть права вирішувати, як розподіляти належні їм кошти. Для реалізації цих планів представникам творчих спілок потрібно тільки одне – прийняття проекту закону «Про колективне управління…».

 

ДОВІДКА: Ще в березні цього року украінські продюсери та артисти написали офіційного листа, в якому привертається увага до надзвичайно небезпечного законопроекту, що був рекомендований Комітетом ВР України у першому читанні. Це проект Закону "Про колективне управління...", який практично переклеслить можливість артистів і музичних продюсерів отримувати винагороду за публічне використання їх творчості. В той же час, своїм листом вони підтримали проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України для посилення охорони авторського й суміжних прав", розроблений представниками музичної індустрії,http://www.uami.org.ua/ua/events/news/76.html ( лист розміщенно за цим посиланням) Український шоу-бізнес ще раз публічно підтвердив свій намір розвиватися європейським шляхом і наполягає на прийнятті закону, який призведе до зниження рівня піратства у цифровій та публічній сфері, притягнення до належної відповідальності порушників авторського права та усуненню аферистів від отримання коштів за належні їм права.

Нужны музыканты для организации мероприятия?

Музыкальный портал Содружество киевских музыкантов - это лучший выбор музыкальных исполнителей для мероприятий любого формата

Закажите прямо сейчас Отправить заявку
Свяжитесь с нами Открыть контакты